Coral Travel Turist Centrum

vidiecka turistika v Malých Karpatoch

English Slovensky

Malokarpatská vínna cesta

Turistická oblasť, ktorá sa začína v Bratislave a končí v Smoleniciach a v Trnave.

Čím je táto oblasť zaujímavá?
Vlniace sa vinohrady pod Malými Karpatami vás nenechajú na pochybách: je to víno. Sme si vedomí, že naše vína nie sú zatiaľ  také známe ako slávne Bordeaux, či Champagne,   ale skúste sa na pezinské alebo modranské opýtať aj v tom najodľahlejšom kúte Slovenska. Zistíte, že ste práve začali rozhovor o veľmi starom, veľmi dobrom a spoľahlivom priateľovi. V starobylých pivniciach ochutnáte naše skvelé rizlingy, veltlín, či  tramíny a dozviete sa veľa zaujímavostí o dorábaní. Počas roka poriadame v našom regióne veľké množstvo vinárskych podujatí. 

 

Ďalšie zaujímavosti:
Hrad Červený Kameň
 
Starobylý hrad, pôvodne z roku 1230, určite patrí medzi tie najkrajšie miesta. Ľudia ho pomenovali podľa červenej skaly, ktorá sa vyskytuje v okolí. Z čias Fuggerovcov nám ostali najväčšie stredoeurópske pivnice. Palfyovci pobudli na hrade najdlhšie a prebudovali ho na reprezentačné šľachtické sídlo. Dnes sa môžeme kochať na prekrásnych freskách, maľbách, grafikách, nábytku i zbraniach. Hrad je otvorený denne.

 

Sokoliari
V areáli hradu, v Sokoliarskom dvore Astur, nájdete najväčšiu kolekciu dravých vtákov na Slovensku a máte možnosť zoznámiť sa s jednou takmer zabudnutou technikou lovenia zveri pomocou dravcov. Ukážka výcviku dravcov sa stane pre Vás a Vaše deti nezabudnuteľným zážitkom. Otvorené denne.

 

Modranská keramika                        

Ak túžite na vlastné oči vidieť, ako sa kúsok neforemnej hliny premieňa na krásny maľovaný džbánok, navštívte niektorú z keramických dielní. Čaká Vás zaujímavá prehliadka ručne vyrábanej  keramiky a možno i vy zatúžite vlastniť kúsok tejto maľovanej nádhery.

 
Galéria I. Bizmayera
V starej modranskej bašte, nájdete galériu významného modranského figuralistu I. Bizmayera. Rád sa túlal po okolí, pozoroval ľudí pri práci a každodennom živote a tých, ktorí mu učarili, navždy zvečnil do keramických figúrok.
 

Galéria naivného umenia Schaubmarov mlyn v Pezinku
V starobylom barokovom Schaubmarovom mlyne, ktorý je najväčším svojho druhu v Európe a patrí medzi významné technické pamiatky, sa nachádza jedinečná galéria naivného umenia. V jej priestoroch nájdete obrazy a sochy významných slovenských a zahraničných naivných umelcov. Otvorené pondelok až nedeľa. 

 

Malokarpatské múzeum -  Pezinok
V renesančnom  meštianskom dome v centre Pezinka sa dozviete veľa o minulom živote ľudí pod Malými Karpatami. V starobylých klenbových pivniciach Vás zaujmú pozoruhodné majstrovsky zhotovené sudy, lisy a ďalšie nástroje, ktoré sa používali pri práci vo vinohrade.

 

Jaskyňa Driny Smolenice

Navštívte jedinú sprístupnenú jaskyňu na západnom Slovensku v známej rekreačnej oblasti Jahodník. Medzi jej objaviteľov patril i syn vo svete známeho vynálezcu padáku Štefana Baniča. Ľudia ju pomenovali podľa kríkov drinky, ktorá bujne rastie v okolí. Vstupy do jaskyne sú každú celú hodinu od apríla do októbra.

 

© 2008 Mediahost.sk

NAJ.sk