Coral Travel Turist Centrum

vidiecka turistika v Malých Karpatoch

English Slovensky

Pobyty Malé Karpaty

Malé Karpaty 1- dňový výlet za vínom a tradíciami
Krátky výlet za bohatou históriou  a skvelým vínom.

Náš program začneme návštevou Majoliky, kde si prezrieme, ako sa vyrába známa modranská keramika. Asi 7 km od Modry sa nachádza Červený Kameň s veľkolepými výhľadmi a jedinečnými pivnicami. Kolekcia antického nábytku, zbrane, nezvyčajná lekáreň zo 16. storočia "Zlatý Orol", sokoliari ...- to všetko je výnimočným zážitkom. Z Malých Karpát nemôžete odísť bez vyskúšania miestneho vína - nemusí byť ani tradičné vinobranie a deň bude sviatkom. V  starobylých vínnych  pivniciach vyskúšate niektorý  z rizlingov, silvánov, tramínov..., ktorými je tento región známy.

Cena: na základe dohody

 

 

Vínnym krajom za dva dni 
Pozývame Vás na  2 dňov
ý výlet za vynikajúcim vínom, lahodnými špecialitami a tradíciami.

1.deň
Náš výlet začneme v malebnom mestečku Modra, ktoré je známe nielen vínom, ale i ručne vyrábanou modranskou keramikou. Po prehliadke keramiky, navštívime galériu modranského figuralistu I. Bizmayera. V starobylých malokarpatských pivniciach  ochutnáme vína a dozvieme sa veľa zaujímavostí o ich dorábaní.
Večer strávime na husacích hodoch, kačacine, alebo v štýlovej kolibe. Náladu spríjemní  ľudová hudba.                    
2.deň
Doobeda navštívime jeden z najkrajších hradov Slovenska Červený Kameň.  Na hrade si prezrieme  expozíciu historického nábytku, zbraní a gigantické hradné pivnice.  V sokoliarskom dvore, nájdeme najväčšiu kolekciu dravých vtákov na Slovensku. Po chutnom obede navštívime Galériu naivného umenia v barokovom mlyne.
Ubytovanie: v príjemnom penzióne (hoteli) v okolí Modry alebo Pezinka, v izbách s príslušenstvom.
Cena: na základe dohody...

 

Víkend v krajine vína

Počas víkendu Vás vezmeme do malokarpatského regiónu, kde sa vlnia vinice v predhorí lesa, kde ľudia dorábajú a ochutnávajú svoje vína v malebných vinohradníckych dedinách a mestečkách.

1.deň
Hneď prvý deň sa spriatelíme s malokarpatským vínom.
V starobylej malokarpatskej pivnici odhalíme tajomstvá ukryté v malokarpatských  vínach a pochutnáme si na domácich koláčoch.
2.deň
V modranskej Majolike si prezrieme ako sa kúsok hliny premieňa na krásny maľovaný džbánok. Poobede navštívime jeden z najkrajších hradov Slovenska Červený Kameň. Čo nás čaká ? Expozícia historického nábytku, zbraní, sokoliari a gigantické hradné pivnice...Večer strávime na husacích hodoch, kačacine, alebo v štýlovej kolibe s otvoreným ohniskom si pochutíme na lahôdkach pripravených na ražni.
3.deň
Naše malokarpatské  dobrodružstvá skončíme v Bratislave. Potúlame sa starobylým centrom, pokocháme sa krásnymi výhľadmi z hradu, posedíme si v niektorej z kaviarní.
Ak Vás návšteva Bratislavy neláka, pripravíme vám program v Malých Karpatoch.
Ubytovanie: v príjemnom penzióne / hoteli / v okolí peknej Modry alebo Pezinka, v izbách s príslušenstvom.
...

 

Otvorené pivnice MVC (máj, november)

Ak chcete za krátky čas spoznať pestrú paletu malokarpatských vín  od Rizlingu, Silvánu, Tramínu, ktorými je tento región známy až po tie najnezvyčajnejšie, zavítajte k nám na Dni otvorených pivníc. Môžete navštíviť viac ako 120 pivníc v malokarpatskom regióne a ochutnávať vína.
1.deň
Poobede a večer návšteva pivníc v Modre, Pezinku a okolí. Degustácie vín.
2.deň
Program začneme  návštevou modranskej keramiky a galérie známeho  figuralistu Ignáca Bizmayera. Poobedie a večer strávime putovaním po ďalších  malokarpatských pivniciach. Srdečná a rodinná atmosféra, smiech, spev a znamenité vínka Vám premenia tento deň na nezabudnuteľný zážitok.
3.deň
Po  raňajkách sa vyberieme navštíviť jeden z najkrajších hradov Slovenska Červený Kameň. Gigantické hradné pivnice, nádherné fresky, nábytok reprezentujúci rôzne obdobia ukončia našu púť pod malokarpatskými vŕškami.

Ubytovanie: v príjemnom penzióne (hoteli) v okolí peknej Modry alebo Pezinka, v izbách s príslušenstvom.

Cena: dohodou

 

Malokarpatské vinobranie Modra, Pezinok september 2023

 

Víkend plný burčiaku, mladého vína, domácich pochúťok, výstav, zábavy a spevu.

Ak túžite spolu s nami pod malokarpatskými vŕškami osláviť novú úrodu, príďte na tradičné Vinobranie. Nechajte sa zlákať a ochutnajte, ako sa podarilo modranské, svätojurské, pezinské či limbašské. Najobľúbenejším nápojom vinobrania je burčiak. Víno ešte nedokončené, ktoré sladko chutná a rýchlo stúpa do hlavy. Isto Vás zláka i vôňa, ktorá sa nesie mestom a vy neodoláte našim lokšiam s chrumkavou husacinou a kačacinou, domácim koláčom a ďalším špecialitám.
Vaše srdcia poteší hudba, veselá zábava, majstrovské diela keramikárov, drotárov a ďalších umelcov. Čaká Vás i návšteva hradu Červený Kameň, modranskej keramiky, Pezinka i Bratislavy.
Ubytovanie :v útulnom penzióne / hoteli / v okolí peknej Modry alebo Pezinka, v izbách s príslušenstvom. 

© 2008 Mediahost.sk

NAJ.sk